TatryGuide - horskí vodcovia

Horský vodca Tatryguide ťa dovedie na ktorýkoľvek tatranský, alpský, alebo iný vrchol. Ale Tatryguide to nie sú len výstupy na štíty, ale aj lavínové, lezecké kurzy a teambuildingové akcie s horským vodcom. Každý horský vodca má platnú medzinárodnú licenciu a prešiel úspešne náročným výcvikom, oprávňujúcim ho vodiť v horstvách celého sveta. Okrem toho naši horský vodcovia pracujú profesionálne v horách, čí už ako horskí záchranári, lavínoví špecialisti a kynológovia a sú pripravení spraviť ti tvoj parádny deň na horách.

.

Team horských vodcov

Horský vodca - Ján Korenko

 Ján Korenko

Keďže hory sú mu koníčkom aj prácou, tak od mája 2010 pracuje ako profesionálny horský záchranár vo Vysokých Tatrách, zameranie lavínový špecialista a kynológ.

Horský vodca, horolezec, skialpinista a skalkár v jednom, nevynechá ani drytooling a lezenie v ľade. Vylezené a zlyžované rôzne cesty v Tatrách a Alpách.

  • +421 903 624 117

Horský vodca - Marek Biskupič

Marek Biskupič

Horský vodca, horolezec, skialpinista a profesionálny horský záchranár zároveň. Riaditeľ Strediska lavínovej prevencie, pôsobil na Špicbergoch a v mnohých iných pohoriach po celom svete.

Zastupuje Slovensko v lavínovej komisii IKAR a Európskom spoločenstve lavínových služieb (EAWS).

  • +421 903 624 664

Horský vodca - Ján Kořínek

Jano Kořínek

Horský vodca, lezúci a lyžujúci "doktor z hor".7 rokov lekár vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby, dobrovoľný zmluvný člen HZS strediska lavínovej prevencie.

300 výstupov vo Vysokých Tatrách v zime aj v lete, lezenie v Chamonix, Bergelli, v Patagónii, Kyrgizstane, dve deti.

  • +421 902 519 211

Horský vodca - Martin Buliak

Martin Buliak

Po celý svoj život fascinovaný krásou hôr. Najskôr ako drobný turista, neskôr vyrastajúci skialpinista a potom skoro dospelý horolezec.

S najväčšou pokorou vyliezol letné, či zimné výstupy vo Vysokých Tatrách, Kyrgizstane, Patagónii, Bergelli či Jordánsku. Profesionálny horský záchranár, v súčasnoti pôsobí na Stredisku lavínovej prevencie horskej záchrannej služby. 

  • +421 904 609 253

Volaj v prípade akýchkoľvek otázok. Ak nedvíhame určite sme: na záchranke, vo vrtuľníku, lyžujeme, lezieme, kopeme snehový profil, alebo spíme. Isté je, že sa ozveme späť.

Môžeš sa prihlásiť na tieto akcie:

Blog horských vodcov

02 september 2018
Tatranské vrcholy
Gerlachovsky stitSeekBeak Snap...
19 júl 2018
Tatranské vrcholy
Lezenie
Dnes píše naša dobrá kamarátka Evka Benková: Už pred dvomi rokmi bola v pláne Široká veža, no vtedy sme nakoniec liezli na Ostrý štít... dnes to mala byť Weberovka na Malý Kežmarák avšak kvôliveľkým zrážkam v posledných dňoch sme sa na rýchlo ro...
20 jún 2018
Tatranské vrcholy
Lezenie
S Evkou sa poznáme asi 3 roky a liezli sme už spolu pár pekných ciest. Zmaturovali sme na Žabom koni,liezli za slnkom na Ľadový štít,alebo neďaleko v krásnej južnej stene Ostrého štítu. Opáčili sme luxusnú skalu na Volovke a Lomničáku a teraz prišli ...
01 február 2018
Lavíny a lavínové kurzy
Lavínový kurz nie je len o množstve vedomosti, ktoré človek za víkend do seba nasaje. Je to aj o dobrom pocite, že sa človek začína v zimných horách pohybovať bezpečne. A je to samozrejme o zábave a nových priateľstvách, ktoré počas kurzu človek...
15 december 2017
Napísali o nás
Forbes každoročne zostavuje zoznamy rôznych milionárov a miliardárov. Zatiaľ sa v ňom nenachádzajú žiadni horskí vodcovia a tak skoro sa tam určite vyskytovať nebudú. Iba, že by sa dali popri vodení na podnikanie v IT ...

PartneriDlhodobo spolupracujeme s najlepšími

Partneri Tatryguide - Mountain Equipment
Partneri Tatryguide - kogstad
Partneri Tatryguide - Black Crows
Partneri Tatryguide - Beal
Partneri Tatryguide - bielastopa