TatryGuide - horskí vodcovia

Horský vodca Tatryguide ťa dovedie na ktorýkoľvek tatranský, alpský, alebo iný vrchol. Ale Tatryguide to nie sú len výstupy na štíty, ale aj lavínové, lezecké kurzy a teambuildingové akcie s horským vodcom. Každý horský vodca má platnú medzinárodnú licenciu a prešiel úspešne náročným výcvikom, oprávňujúcim ho vodiť v horstvách celého sveta. Okrem toho naši horský vodcovia pracujú profesionálne v horách, čí už ako horskí záchranári, lavínoví špecialisti a kynológovia a sú pripravení spraviť ti tvoj parádny deň na horách.

.

Team horských vodcov

Horský vodca - Ján Korenko

 Ján Korenko

Keďže hory sú mu koníčkom aj prácou, tak od mája 2010 pracuje ako profesionálny horský záchranár vo Vysokých Tatrách, zameranie lavínový špecialista a kynológ.

Horský vodca, horolezec, skialpinista a skalkár v jednom, nevynechá ani drytooling a lezenie v ľade. Vylezené a zlyžované rôzne cesty v Tatrách a Alpách.

  • +421 903 624 117

Horský vodca - Marek Biskupič

Marek Biskupič

Horský vodca, horolezec, skialpinista a profesionálny horský záchranár zároveň. Riaditeľ Strediska lavínovej prevencie, pôsobil na Špicbergoch a v mnohých iných pohoriach po celom svete.

Zastupuje Slovensko v lavínovej komisii IKAR a Európskom spoločenstve lavínových služieb (EAWS).

  • +421 903 624 664

Horský vodca - Ján Kořínek

Jano Kořínek

Horský vodca, lezúci a lyžujúci "doktor z hor".7 rokov lekár vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby, dobrovoľný zmluvný člen HZS strediska lavínovej prevencie.

300 výstupov vo Vysokých Tatrách v zime aj v lete, lezenie v Chamonix, Bergelli, v Patagónii, Kyrgizstane, dve deti.

  • +421 902 519 211

Horský vodca - Martin Buliak

Martin Buliak

Po celý svoj život fascinovaný krásou hôr. Najskôr ako drobný turista, neskôr vyrastajúci skialpinista a potom skoro dospelý horolezec.

S najväčšou pokorou vyliezol letné, či zimné výstupy vo Vysokých Tatrách, Kyrgizstane, Patagónii, Bergelli či Jordánsku. Profesionálny horský záchranár, v súčasnoti pôsobí na Stredisku lavínovej prevencie horskej záchrannej služby. 

  • +421 904 609 253

Volaj v prípade akýchkoľvek otázok. Ak nedvíhame určite sme: na záchranke, vo vrtuľníku, lyžujeme, lezieme, kopeme snehový profil, alebo spíme. Isté je, že sa ozveme späť.

Môžeš sa prihlásiť na tieto akcie:

Zadajte e-mailovú adresu vášho používateľského účtu. Bude vám na ňu zaslané vaše používateľské meno.

Blog horských vodcov

15 február 2019
Skialpinizmus
Lavíny a lavínové kurzy
Chceš vylepšiť svoju skialpovú techniku, zefektívniť lavínovú záchranu, naučiť sa pohybovať v zimných horách bezpečne a zároveň otestovať top skialpové lyže Black Crows zo Chamonix v našich tatranských podmienkach? Ak áno tak práve pre teba je u...
02 september 2018
Tatranské vrcholy
Gerlachovsky stitSeekBeak Snap...
19 júl 2018
Tatranské vrcholy
Lezenie
Dnes píše naša dobrá kamarátka Evka Benková: Už pred dvomi rokmi bola v pláne Široká veža, no vtedy sme nakoniec liezli na Ostrý štít... dnes to mala byť Weberovka na Malý Kežmarák avšak kvôliveľkým zrážkam v posledných dňoch sme sa na rýchlo ro...
20 jún 2018
Tatranské vrcholy
Lezenie
S Evkou sa poznáme asi 3 roky a liezli sme už spolu pár pekných ciest. Zmaturovali sme na Žabom koni,liezli za slnkom na Ľadový štít,alebo neďaleko v krásnej južnej stene Ostrého štítu. Opáčili sme luxusnú skalu na Volovke a Lomničáku a teraz prišli ...
01 február 2018
Lavíny a lavínové kurzy
Lavínový kurz nie je len o množstve vedomosti, ktoré človek za víkend do seba nasaje. Je to aj o dobrom pocite, že sa človek začína v zimných horách pohybovať bezpečne. A je to samozrejme o zábave a nových priateľstvách, ktoré počas kurzu človek...

PartneriDlhodobo spolupracujeme s najlepšími

Partneri Tatryguide - Mountain Equipment
Partneri Tatryguide - kogstad
Partneri Tatryguide - Black Crows
Partneri Tatryguide - Beal
Partneri Tatryguide - bielastopa